Opcje przeglądania

Kompensatory mieszkowe

Kompensatory mieszkowe to elementy konieczne do budowy instalacji rurowych. To właśnie one odpowiadają za wyrównywanie zmian, do jakich dochodzi w rurociągu. Kompensują przemieszczenia, a wszystko przez swoją elastyczność działania. Znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, wodociągach, elektrowniach, oczyszczalniach ścieków czy przemyśle przetwórczym. W ofercie prezentujemy kompensatory mieszkowe gumowe, jak i ze stali nierdzewnej o różnych średnicach. Nasze kompensatory to elementy niezawodne, uniwersalne i skuteczne w działaniu, stąd warto postawić właśnie na nie. Produkowane są z materiałów wysokiej jakości i dostępne w wielu rozmiarach.

Kompensator gumowy typ 1501 DN400 Kompensator gumowy typ 1501 DN400
Cena: 4 879,82 zł (netto: 3 967,33 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompensator gumowy typ 1501 DN450 Kompensator gumowy typ 1501 DN450
Cena: 5 397,02 zł (netto: 4 387,82 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompensator gumowy typ 1501 DN500 Kompensator gumowy typ 1501 DN500
Cena: 7 477,63 zł (netto: 6 079,37 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompensator gumowy typ 1501 DN600 Kompensator gumowy typ 1501 DN600
Cena: 10 535,54 zł (netto: 8 565,48 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompensator stalowy typ 1521 DN 250 Kompensator stalowy typ 1521 DN 250
Cena: 4 959,23 zł (netto: 4 031,89 zł )
szt.
zobacz więcej

Kompensator mieszkowy - zastosowanie

Kompensatory mieszkowe są to elementy, które występują w różnych średnicach, mogą być wykonane z wielu materiałów, co sprawia, że mają zupełnie inne właściwości i cechy. Kompensatory mieszkowe wykorzystuje się do redukcji naprężeń mechanicznych i termicznych w pompach, silnikach, rurociągach, turbinach i kompresorach. Są zdolne do tłumienia drgań i hałasu, kompensują też przemieszczenia kątowe, osiowe i poprzeczne oraz błędy montażowe, co sprawia, że zmniejsza się ryzyko wystąpienia uszkodzeń instalacji. Warto wiedzieć, że kompensatory mieszkowe stosuje się też w wielu branżach jako pomoc w montażu czy demontażu. Na szeroką skalę wykorzystuje się je w hutach, zakładach chemicznych, kopalniach i wodociągach i wszędzie tam, gdzie działają instalacje prądu, wody użytkowej, pompy czy wtryskiwacze. Niewiele osób wie, że kompensatory mieszkowe to elementy, które w instalacjach rurowych służą niwelowaniu skutków naturalnego osiadania konstrukcji czy budynków.

Kompensator mieszkowy - zasada działania

Budowa kompensatorów mieszkowych sprawia, że są one w stanie radzić sobie z redukcją naprężeń wynikających z ciśnienia czy temperatury. Są szczelne, odporne na działanie korozji i zniekształcenia, wysoką temperaturę i ciśnienie, dzięki temu są w stanie doskonale radzić sobie w wielu środowiskach pracy. Jaka jest zasada działania kompensatorów mieszkowych? Otóż pod wpływem wysokiej temperatury czy ciśnienia materiały mogą się kurczyć i rozszerzać, co może wpływać niekorzystnie na działanie instalacji lub zmniejszać ich żywotność. Właśnie dlatego stosuje się kompensatory mieszkowe, które zapobiegają drganiom i przemieszczeniom. Gwarantują one bezpieczną pracę oraz zwiększają trwałość maszyn i instalacji. 

Kompensatory mieszkowe ze stali nierdzewnej i gumowe

Oferujemy kompensatory mieszkowe ze stali nierdzewnej oraz kompensatory gumowe. Różnią się między sobą właściwościami i zastosowaniem. Pierwsze z nich montuje się we wtryskiwaczach paliwa, instalacjach elektrycznych czy pompach np. w wodociągach, hutach czy kopalniach. Wysokiej jakości stal doskonale radzi sobie w warunkach podwyższonego ciśnienia i wysokich temperaturach. Przez wzgląd na to, że stal jest odporna na działanie wielu agresywnych substancji, kompensatory mieszkowe stosuje się też w laboratoriach. Kompensatory stalowe bardzo dobrze radzą sobie z przemieszczeniami kątowymi, osiowymi i poprzecznymi. Z kolei kompensatory mieszkowe gumowe instaluje się w rurociągach służących dostarczaniu wody pitnej, paliwa, kwasów i wielu innych substancji. W ofercie mamy spory wybór kompensatorów mieszkowych ze stali nierdzewnej i gumowych o przyłączach gwintowanych czy kołnierzowych. Dobór kompensatora mieszkowego jest uzależniony od rodzaju przemieszczeń, a także sprężystości. Kluczowa jest także temperatura i ciśnienie panujące w instalacjach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl